Inspiracje, Jakość, Wiedza

Jaki skład materiałowy powinny mieć dobre skarpetki?

Po pierwsze wysokogatunkowa bawełna (minimum 80% składu)

Nie przez przypadek większość dobrych jakościowo skarpetek składa się głównie z bawełny. Ten materiał ma wiele zalet: jest miękki, miły w dotyku, zapewnia odpowiednią termoregulację i przede wszystkim oddycha!

Jednak skarpety wykonane w 100% z bawełny nie nadają się do noszenia na co dzień (chyba, że zakładane na noc w celu pielęgnacji stóp). Taka skarpeta obsuwałaby się z łydki, nie miałaby odpowiedniego poziomu elastyczności i chłonęłaby za dużo wilgoci.

Jeżeli chcemy mówić, że skarpeta ma dobrą jakość – bawełna powinna stanowić minimum 80% jej składu. U nas jest to najczęściej 85%.

Poliamid i elastan – jako idealne uzupełnienie bawełny

Poliamid jako składowa przędzy wzmacnia nić. Dzięki niemu skarpeta jest w mniejszym stopniu podatna na zniekształcenia, przetarcia, a finalnie na dziurawienie się. Jest to więc materiał, który zwiększa trwałość i żywotność skarpet. Dla większość naszych par poliamid stanowi 12% ich składu.

Elastan odpowiada za poprawę elastyczności naszej skarpety. To dzięki niemu skarpeta przylega do ciała, a użytkownik nie musi jej co chwilę podciągać. U nas ten materiał stanowi zaledwie 3% składu i jest to zdecydowanie wystarczające, by nasze wzory prezentowały się dobrze na Twojej stopie 🙂

Kolor i jeszcze raz radość 🙂

Tego procentami nie zmierzymy 🙂 ale dla nas obowiązkowo w składzie skarpetki powinna znaleźć się kolorowa radość. Wzór powinien być ciekawy, powinien przyciągać wzrok, a nawet mówić coś więcej o jego użytkowniku. Dlatego sami używamy, sami polecamy i sami zachęcamy, by codzienny ubiór rozjaśniać takim właśnie skarpetkowym akcentem!

1 thoughts on “Jaki skład materiałowy powinny mieć dobre skarpetki?

  1. Piotr pisze:

    Przy zakupie skarpet bardzo uważnie czytam ich skład, zawsze staram sie aby były bawełniane lub wełniane. Naturalne włokna sa dla mnie mega istotne 🙂

Comments are closed.